در بازارهای جهانی؛

قیمت نفت خام از مرز ۷۹ دلار عبور كرد

قیمت نفت خام از مرز ۷۹ دلار عبور كرد المور: با افزایش ریسك های خاورمیانه، قیمت نفت در لندن، به بالاترین نرخ ۳ ساله خود صعود كرد و از ۷۹ دلار عبور كرد.به گزارش المور به نقل از مهر به نقل از بلومبرگ انگلیسی، روز سه شنبه، با افزایش ریسك های خاورمیانه به دنبال نا آرامی های غزه و احتمال بازگشت تحریم های ایران، قیمت نفت در لندن، به بالاترین نرخ ۳ ساله خود صعود كرد و از ۷۹ دلار عبور كرد.
قیمت نفت برنت ۱.۱ درصد رشد كرد؛ ضمن اینكه وزیران خارجه انگلستان، فرانسه و آلمان با همتای ایرانی خود، جواد ظریف، دیدار می كنند تا در مورد حفظ توافقی كه به ایران اجازه دهد صادرات نفت خویش را بعد از خروج آمریكا از برجام، ادامه دهد، مذاكره كنند.
در ساعت ۱۵: ۲۷ به وقت تهران، قیمت نفت برنت برای تحویل در ماه جولای، ۹۹ سنت یا ۱.۳ درصد، افزایش یافت و در بورس لندن، به بشكه ای ۷۹.۲۲ دلار رسید. فاصله قیمت بنچ مارك بین المللی نفت، با دابلیوتی ای جولای، به ۷.۵۲ دلار در هر بشكه رسید كه بیشترین فاصله ان از سال ۲۰۱۵ تا كنون است.
قیمت نفت تگزاس غرب آمریكا، دابلیوتی آی، برای تحویل در ماه جولای، در بورس نیویورك، با ۵۹ سنت افزایش به ۷۱.۵۵ دلار در هر بشكه رسید. كل حجم معامله شده امروز، ۱۷ درصد از میانگین ۱۰۰ روزه بالاتر بود.
شاخص نفت شانگهای، برای تحویل در ماه سپتامبر، ۱.۶ درصد جهش كرد و در بورس بین المللی انرژی شانگهای، به ۴۷۲.۸ یوآن به ازای هر بشكه رسید.
بزرگترین تولییدكننده نفت اوپك، عربستان سعودی، در ماه گذشته تولید خویش را به كمترین میزان آن از آغاز توافق كاهش تولید اوپك در 2017، تا كنون، رساند.
داده های عرضه شده توسط عربستان نشان می دهد، در صورتی كه این كشور تصمیم بگیرد، افت صادرات نفت ایران را جبران كند، می تواند تولید نفت خویش را روزانه 190 هزار بشكه افزایش دهد و درعین حال سطح تولید خویش را پایین تر از محدوده توافق شده نگاه دارد.

1397/02/26
15:05:04
5.0 / 5
4606
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است