الگوهای اقتصاد مقاومتی؛۷

آلمان مناطق حفاظت شده زیست محیطی را در اختیار دامداران قرار داد

آلمان مناطق حفاظت شده زیست محیطی را در اختیار دامداران قرار داد المور: آلمان بدلیل افزایش قیمت علوفه در اروپا، مناطق حفاظت شده زیست محیطی را در اختیار دامداران قرار داد.به گزارش المور به نقل از مهر به نقل از رویترز، گرمای شدید تابستان ۲۰۱۸ منجر به كاهش تولید علوفه و درنتیجه افزایش قیمت آن در اروپا شده. آلمان به منظور پشتیبانی از دامداران، درِ مناطق حفاظت شده زیست محیطی را به روی دامداران گشود تا با چرا دادن دام ها در این مناطق از افزایش قیمت علوفه خسارت نبینند.
بنا به اعلام وزارت كشاورزی آلمان در هامبورگ، به دنبال وقوع گرمای شدید تابستان امسال و كاهش تولید علوفه و خوراك دام در اروپا، دولت آلمان در نخستین اقدام خود به منظور كمك به دامداران و جلوگیری از متضرر شدن آن­ها درنتیجه افزایش سریع قیمت علوفه و دانه ی خوراكی، برخی نواحی حفاظت شده را با رعایت شرایط محیط زیستی در اختیار دامداران قرار خواهد داد تا برای چرا و تأمین غذای دام خود از آن ها بهره برداری كنند.این نواحی بر مبنای شرایط تعیین شده اتحادیه اروپا حفاظت شده تعیین گردیده ­اند و در مقابل؛ دولت های اروپایی با اعطای یارانه ­هایی به كشاورزان، با لحاظ روش­ های دوست­دار محیط زیست غذای دام كشاورزان را تأمین می ­كند. بنا به اعلام وزارت كشاورزی، آلمان ادامه روند گرما چالش بزرگی برای كشاورزان و به خصوص برای دامداران در تأمین غذای دام است.
آلمان جز كشورهای شمال اروپاست كه در اثر گرمای تابستان امسال دچار كاهش سطح تولیدات كشاورزی شده است به صورتی كه برداشت دانه ­های خوراكی در این كشور به كمترین میزان خود در ۲۴ سال قبل رسیده و منابع كاه و یونجه بسیار كاهش پیدا كرده اند.
وزارت كشاورزی آلمان اعلام نموده است كه علاوه بر آزاد كردن برخی مناطق تحت حفاظت محیط زیست برای چرای دام، برنامه ­های حمایتی دیگری هم برای كشاورزان در نظر دارد كه بعد از برداشت محصول در اواخر اوت ۲۰۱۸ اجرا خواهند شد.
ترجمه: مجتبی پویان مهر- كارشناس اقتصادی

مطالب مرتبط را اینجا می توانید مطالعه كنید:
حمایت سفت و سخت ترامپ از كشاورزی/سیلی به تعرفه های بالای چین!
پوتین چگونه كشاورزی را تكیه گاه اقتصاد روسیه كرد؟
حمایت های ویژه كرملین از كشاورزان روس در برابر آمریكا و اروپاتلاش آمریكا و انگلیس برای حفظ منافع كشاورزان خود بعد از برگزیت
كمك بی سابقه ترامپ به كشاورزان آمریكایی در برابر تهدیدهای خارجی
سوگند نخست وزیر ژاپن برای پشتیبانی از كشاورزان صدمه دیده از سیل

1397/06/21
13:10:16
5.0 / 5
4387
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است