اعطای وام قرض الحسنه ی شهریه به دانشجویان دانشگاه آزاد

اعطای وام قرض الحسنه ی شهریه به دانشجویان دانشگاه آزاد المور: با امضای تفاهم نامه ی تخصیص وام قرض الحسنه ی بین دانشگاه آزاد اسلامی و بانك مهرایران، دانشجویان این دانشگاه می توانند وام شهریه دریافت نمایند.


به گزارش سرویس بازار ایسنا، اكبری، مدیرعامل بانك قرض الحسنه ی مهر ایران در حاشیه امضای این تفاهم نامه با تاكید بر اینكه تمام فعالیت های این بانك به صورت قرض الحسنه است اظهار داشت: این تسهیلات بانكی به دانشجویان دانشگاه آزاد به صورت قرض الحسنه و با كارمزد كمتر از چهار درصد با هدف كاهش دغدغه های آن ها در زمینه ی پرداخت شهریه اعطا می گردد.
او اضافه كرد: ما به گردش مالی حساب دانشگاه آزاد اعتباری تخصیص داده ایم كه می توانیم توسط آن به پنجاه هزار دانشجو تسهیلات بانكی پرداخت نماییم.
به نقل از اكبری، اقساط این وام به صورت میانگین در ۳۶ ماه باید پرداخت گردد.
اكبری با اشاره به اینكه بانك مهر ایران با داشتن پشتوانه ی مالی ۱۰ سهام دار بزرگ در سال ۹۵ به ۷۰۰ هزار نفر تسهیلات بانكی اعطا كرد.گفت: بانك مهر ایران سال گذشته مبلغ هشت هزار و دویست میلیارد تومان وام را به ۷۵۲ هزار نفر به صورت قرض الحسنه اعطا كرد.
وی همینطور در این باره اظهار داشت: در تلاشیم تا امسال بتوانیم به یك میلیون نفر در حدود ۱۰ تا ۱۲ هزار میلیارد تومان وام قرض الحسنه اعطا نماییم.
به نقل از اكبری بانك مهر ایران تابحال در زمینه های آموزشی، معیشتی، درمانی، كارآفرینی و پشتیبانی از كالای ایرانی تسهیلات قرض الحسنه عرضه كرده است.
در ادامه ی كنفرانس، طهرانچی، رییس دانشگاه آزاد با اشاره به اینكه تحصیل كردن برای مردم ایران از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد اظهار داشت: تابحال در نظام دانشگاهی در مورد دانشجویان شهریه پرداز و نحوه ی پرداخت شهریه غفلت صورت گرفته كه امیدواریم با امضای این تفاهم نامه هم دغدغه ی دانشجویان برای پرداخت شهریه كاهش پیدا كند و هم به گونه ای باشد كه با توسعه ی این طرح طرف حساب دانشگاه برای مسائل مالی دانشجویان، بانك ها باشند.
وی همینطور از عوامل سیستم بانكی خواست علاوه بر تولید تنوع در بخش پرداخت تسهیلات شهریه روند دریافت آن را هم برای دانشجویان تا حد امكان آسان كنند.
طهرانچی همینطور از تخصیص وام قرض الحسنه ی یك میلیون تومانی به هر دانشجو برای اربعین خبرداد.
پور عباس، معاون اداره ی مالی دانشگاه آزاد هم كه در كنفرانس حضور داشت در مورد تخصیص این تسهیلات بانكی به دانشجویان اظهار داشت: این تفاهم نامه با هدف كمك به دانشجویان شهریه پرداز و كاهش دغدغه های خانواده ها امضا می گردد.
او اضافه كرد: این وام دو تا سه درصد كارمزد بانكی داشته و كاملا به صورت قرض الحسنه است. در سال های آینده با توسعه ی این طرح، كارت های هوشمندی تولید خواهیم كرد تا دانشجویان تمام تراكنش های دانشجویی خویش را توسط آن انجام بدهند.
به گزارش المور به نقل از ایسنا، این تفاهم نامه در سازمان مركزی دانشگاه آزاد اسلامی میان پور عباس، معاون اداره ی مالی دانشگاه آزاد اسلامی و اكبری، مدیرعامل بانك قرض الحسنه ی مهر ایران به امضا رسید. با اجرایی شدن این طرح به ۵۰ هزار دانشجو تا سقف ۲۰ میلیون تومان وام پرداخت می گردد كه مدت بازپرداخت آن به صورت میانگین به صورت اقساط ۳۶ ماهه است.1397/06/29
12:11:06
5.0 / 5
5300
تگهای خبر: بازار , بانك , تسهیلات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است