وزیر نفت امارات؛

اشتیاق پیوستن به اوپك

اشتیاق پیوستن به اوپك به گزارش المور سهیل المزروعی، وزیر انرژی امارات متحده عربی اظهار داشت كه بطور قطع اعضای غیر اوپك مشتاق هستند كه به اوپك بپیوندند.به گزارش المور به نقل از مهر به نقل از سی ان بی سی، سهیل المزروعی گفت كه بطور قطع اعضای غیر اوپك مشتاق هستند كه به این گروه متشكل از ۱۴ عضو بپیوندند.
المزروعی در پاسخ به این كه آیا كشورهای غیر اوپكی كه درحال حاضر خویش را ملتزم به كاهش تولیدات جهانی كرده اند می توانند درنهایت به اعضای رسمی این گروه تبدیل شوند یا خیر، اظهار داشت: مطمئنا تمایلاتی برای توسعه اوپك وجود دارد.
او در كنفرانس بین المللی سوخت ابوظبی (آدیپك) اظهار داشت: تلاش برای دوباره متوازن كردن بازار به تنهایی كار سختی است ازاین رو من معتقدم عقل و منطق حكم می كند كه این گروه با هم بمانند... و حتی شاید (اوپك) توسعه یابد.
گزارش ها از آن حكایت می كند كه اعضای اوپك به دنبال رسیدن به توافق جمعی برای تمدید توافق فعلی كاهش صادرات خود به مدت ۹ ماه دیگر هستند. این می تواند سبب این شود كه توافق بین اوپك، روسیه و ۹ كشور تولیدكننده نفت دیگر برای كاهش ۱. ۸ میلیون بشكه در روز از تولیدات نفت خود، تا آخر سال آینده پابرجا باشد.
روز دوشنبه ژنرال محمد باركیندو، دبیركل اوپك، در اجلاس آدیپك بر التزام كشورهای اوپك و غیر اوپك به توافق كاهش تولید جهانی، تصریح كرد. وی همینطور گفت انتظار دارد تمام ۲۴ كشور عضو اوپك و غیر اوپك در اجلاس پیش روی اوپك شركت نمایند.
تولیدكنندگان اوپك و غیر اوپك قرار است در ۳۰ نوامبر در وین دیدار كنند ا در مورد سیاست گذاری تولید نفت خود تصمیم گیری داشته باشند.
 

1396/08/24
21:39:04
5.0 / 5
4708
تگهای خبر: مد , نفت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است