مدیرعامل سابق همراه اول در مراسم تودیع خبر داد:

ركورد ترافیك دیتا در میان اپراتورهای تلفن همراه شكسته شد

ركورد ترافیك دیتا در میان اپراتورهای تلفن همراه شكسته شد المور: مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل و هیأت مدیره همراه اول و شركت مخابرات ایران برگزار گردید.


به گزارش سرویس بازار ایسنا، مراسم تودیع و تقدیر از مدیرعامل و هیأت مدیره همراه اول و مخابرات ایران با حضور جمعی از نمایندگان مجلس، معاونین وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات، اعضای هیأت مدیره این شركت ها، ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی و مدیران همراه اول و شركت مخابرات ایران در مركز همایش های بین المللی سازمان صدا و سیما برگزار گردید.
وحید صدوقی مدیرعامل پیشین همراه اول كه ۱۲ سال این عنوان را در اختیار داشت، در این مراسم ضمن تشكر از افرادی كه ۱۲ سال قبل مسئولیت همراه اول را به او سپردند، اظهار داشت: طی این ۱۲ سال همه همكاران شركت ارتباطات سیار ایران شامل هیأت مدیره، معاونان و مدیران، كارشناسان و كاركنان، شركت های تابعه و شركت های همكار، هیأت مدیره و معاونان شركت مخابرات ایران، مدیرعامل و مدیران مخابرات های استانی، با جان و دل كار كردند و اگر من گزارشی عرضه می كنم نتیجه همت همه همكاران هست.
صدوقی در ادامه، ضمن بیان گزارشی كوتاه در مورد سال های فعالیت های خود در همراه اول با اشاره به اینكه در سال ۸۴ پس از ۱۱ سال كه از عمر همراه اول می گذشت، تعداد سایت های همراه اول به ۶۵۰۰ سایت می رسید، اظهار داشت: در سال ۸۸ و در مرحله خصوصی سازی، تعداد سایت های نسل ۲ همراه اول به ۱۸ هزار و ۸۰۰ سایت و هم اكنون بیش از ۶۰هزار و ۶۰۰ سایت نسل ۲. ۵، ۲. ۷۵، ۳. ۹ و ۴. ۵ همراه اول در حال كار و عرضه خدمت است. هم اكنون با سایت هایی كه راه اندازی شده، ۱۰۰ درصد شهرها و ۸۷ درصد روستاهای كشور در نسل ۲. ۷۵ و ۱۲۳۵ شهر (۹۹. ۲ درصد) شهرها پوشش نسل ۳. ۹ و ۱۲۳۱ شهر (۹۹درصد) درصد شهرها پوشش نسل ۴. ۵ دارند.
صدوقی ادامه داد: همراه اول در فاز ۵ و ۶، یك برنامه ۵ ساله ای را با همت هیأت مدیره در سال ۹۰ تدوین كرد. از ۹۱ تا ۹۴ حدود ۲۰۰ هزار سایت افتتاح شد كه انقلابی در همراه اول و مخابرات استان ها بود كه در خلال ۱۴ ماه از شهریور ماه ۹۵ تا آبان امسال صورت گرفت و ۳۹ هزار سایت افتتاح شد و تقریباً خیلی از ركوردها شكست. پس از چین، در دنیا بر مبنای آمار GSMA نخستین اپراتور در راه اندازی سایت در ۶ سال قبل هستیم و اگر این اتفاق نمی افتاد، امروز همراه اول رهبری موبایل باندپهن را در اختیار نداشت. هرچند ما پروانه ۳G و ۴G را ۶ ماه دیرتر دریافت كردیم و علاوه بر آن، ۱۰ مگاهرتز فركانس به رقیب ما واگذار شد و این در حالی بود كه به همراه اول فركانسی واگذار نشد. ما با همت سید مجید صدری مدیرعامل وقت رایتل در اردیبهشت امسال RAN sharing را اجرا كردیم و فركانس خوبی را با همكاری رایتل در اختیار گرفتیم تا با پوشش سراسری همراه اول، سرویس مناسبی به مشتركان خود بدهیم. پس فاز ۷ ثمره اقدام، جان فشانی، همراهی و همدلی همه عزیزان در ارتباطات سیار ایران، شركت های همكار، نقش اول كیفیت و مخابرات استان ها و مخابرات ایران بود كه این مهم صورت گرفت.
مدیرعامل پیشین همراه اول در ادامه با اشاره به رشد هزار برابری ترافیك دیتا در خلال ۴۴ سال قبل در همراه اول اظهار داشت: ترافیك دیتای همراه اول در آذر ماه امسال به بیش از ۳۰۰۰ ترابایت رسید. در عرض ۴ ماه گذشته، همراه اول۱۴۰۰ ترابایت و رقیب ما حدود ۴۰۰ ترابایت رشد ترافیك دیتا داشته است و با اقدام خوبی كه در حوزه توسعه انجام شد، توانستیم رتبه اول دیتا را كسب نماییم. علی رغم رشد ۱۰۰۰ برابری دیتا، درآمد دیتا حدود ۲۰ برابر شد. یعنی روند رشد دیتا ۱۰۰۰ برابر ولی درآمد ۲۰ برابر و حدودا هر سال ۲ برابر شده است. درآمد دیتا در همراه اول از سال ۹۱ تا ۹۵، هر سال ۲ برابر شده و امسال هم بالغ بر ۳۶۰۰ میلیارد تومان درآمد دیتا در همراه اول خواهد بود.
وی ادامه داد: در سال ۸۴، تعداد سیم كارت های واگذار شده همراه اول ۸. ۵ میلیون سیم كارت بود. هم اكنون ۹۳. ۵۵ میلیون سیم كارت واگذار شده است. در سال ۸۴، ۸. ۵ میلیون سیم كارت ثبت شده بود ولی امروز ۷۱ میلیون سیم كارت ثبت شده و در لحظه در اسفند ماه ۸۴. ۵ میلیون سیم كارت سرویس فعال بودند و امروز ۵۲ میلیون سیم كارت فعال در شبكه همراه اول در حال سرویس دهی هستند. بر مبنای آمار وزارت ارتباطات، سهم بازار همراه اول ۶۰ درصد است.
مدیرعامل پیشین همراه اول در مورد عملكرد مالی همراه اول اظهار داشت: كیفیت عملكرد همراه با عملكرد مالی، بزرگ ترین عملكرد شركت بوده است. همراه اول در بورس، رتبه دوم شفافیت را دارد و در ارزیابی ۱۰۰ شركت برتر، همراه اول در ارزیابی گروه مخابرات، رتبه اول و در ارزش بازار و سودآوری رتبه دوم كشوری را به دست آورد. همینطور همراه اول در ۴ سال گذشته، در ارزیابی جشنواره فاوای وزارت ارتباطات، رتبه اول و در هر دو دوره ارزیابی پشتیبانی از تولید داخل، توانسته رتبه اول پشتیبانی از منابع و محتوای داخلی را كسب كند.
صدوقی در انتها با اشاره به مسئولیتی كه به عهده مدیران جدید قرار داده شده، اظهار داشت: به یاری خدا مسئولیتی كه به عهده این بزرگان و عزیزان قرار داده شده را با علاقه ای كه به مجموعه دارند، به خوبی انجام دهند. برای مهدی صفری رییس هیأت مدیره مخابرات ایران، مجید صدری مدیرعامل مخابرات ایران، حمید فرهنگ مدیرعامل ارتباطات سیار ایران (همراه اول) و اعضای هیأت مدیره، آرزوی موفقیت می كنم و ان شاالله این امانتی كه به شما تحویل می گردد را به بهترین نحو ممكن به نسل بعدی واگذار كنید.
در ادامه حمید فرهنگ مدیرعامل جدید همراه اول در صحبت های خود با اشاره به اینكه همان مسیر قبل را ادامه خواهیم داد، اظهار داشت: برنامه ۵ ساله همراه اول به خوبی اجرا و شاخص های كیفی مد نظر، همه محقق شده است. امروز همراه اول در بازار از نظر ضریب نفوذ، رشد مشتری، میزان مصرف دیتا پیشرو است و برنامه های آتی همراه اول هم نشان از نگاه راهبردی هیأت مدیره و همراه اول دارد.
مدیرعامل جدید همراه اول ادامه داد: اپراتور اول پیشتاز بازار است و در زمینه مكالمه و دیتا سهم بازار بزرگی را دارد. در آینده بزرگ ترین چالش پس از توسعه ۶۰ هزار سایت ارتباطی نسل چهار، بحث های محتوا و توسعه سرویس ها از مهم ترین اقدامات آتی شركت همراه اول خواهد بود.
فرهنگ در ادامه اظهار داشت: زیرساخت های همراه اول بسیار مناسب می باشد و بستر بسیار خوبی برای عرضه امكانات بوجود آمده است. در برنامه پنج ساله دوم، نگاه ما توسعه سرویس های نوین همچون سرویس های ابری است.
وی با اشاره به اینكه همراه اول خام فروشی نخواهد كرد، اظهار داشت: صرفاً عرضه بستر ارتباطی توسط همراه اول صورت نخواهد گرفت و سرویس ها و خدمات نوین و مناسب برای كاربر همچون اقدامات همراه اول است.
مدیرعامل همراه اول با اشاره به اقدامات این اپراتور به منظور عرضه امكانات به كسب وكارهای نوین اظهار داشت: یكی از مسائل مهم كه در دستور كار اپراتور اول قرار گرفته است، عرضه امكانات در بستر دولت و عرضه امكانات برای استارت آپ ها با توسعه سرویس و محتوا به منظور تحقق اقتصاد دیجیتالی است.
فرهنگ درباره خدمات نوین اپراتور اول توضیح داد و اظهار داشت: همراه اول تا به امروز خدمات نوینی را همچون اینترنت اشیاء در دستور كار خود داشته كه این مسائل ادامه پیدا می كند؛ چون كه برای بخش خصوصی از مهم ترین نیازها به حساب می آید.
وی ضمن بیان اینكه از ظرفیت برند همراه اول برای توسعه برندهای دیگر استفاده می نماییم، اظهار داشت: چشم انداز همراه اول، برترین و محبوب ترین شركت ایرانی است و امیدوارم كه در كنار رسیدن به برترین و محبوب ترین شركت ایرانی، بتوانیم محبوب ترین برند ایرانی هم باشیم و این مورد اتفاق نمی افتد مگر با تاكید بر نیروی انسانی خبره كه همراه اول آن را داشته و به لطف خدا موفق هم بوده و در آینده هم همانگونه خواهد بود.
علی بقایی رییس هیأت مدیره همراه اول هم در سخنان خود با اشاره به اینكه مجموعه مخابرات ثابت و همراه باید خودشان را برای تحولات عظیمی كه در این صنعت رخ می دهد، آماده كنند، اظهار داشت: هم از لحاظ فرهنگی، هم از لحاظ منابع انسانی و حوزه های دیگر باید تعامل صورت گیرد.
وی ادامه داد: مهم ترین سرمایه در مجموعه مخابرات، نیروی انسانی است؛ نباید از ورود ایده ها و تفكرات جدید آشنا به صنعت جلوگیری نماییم. تغییرات اتفاق نمی افتد مگر با ایده های جدید كه حتی گاهی باعث چالش هم خواهد شد.
بقایی در انتها اظهار داشت: سفارش من به مدیرعامل جدید مخابرات ایران و همراه اول این است كه تعامل داشته باشند، تعامل هم سبب ارزش افزوده اقتصادی می گردد و هم سبب ارزش افزوده معنوی، این تعامل سبب پیشرفت و رقابت می گردد.
شایان ذكر است در این مراسم احكام اعضای جدید هیأت مدیره همراه اول و شركت مخابرات ایران و مدیران عامل این دو شركت اعطا شد. همینطور از زحمات اعضای سابق هیأت مدیره و مدیران عامل سابق این شركت ها با اهدای لوح سپاس قدردانی گردید.1396/10/29
18:29:41
5.0 / 5
4326
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است