لینك سازی چه تاثیری بر سئوی سایت دارد؟

لینك سازی چه تاثیری بر سئوی سایت دارد؟ المور: لینك سازی یا بك لینك یكی از روش های كاربردی در هر سایت است كه می تواند تعداد مخاطبان شما را افزایش داده، اعتبار سایت شما نزد گوگل را بالا برده و درنتیجه سئوی آنرا ارتقا دهد.


به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنابراعلام مدیر وب، با بهره گیری از لینک سازی کاربران می توانند با کلیک روی یک کلمه یا عنوان لینک شده وارد سایت یا صفحه مورد نظر شوند. اگر به دنبال اطلاعات بیشتری راجع به بک لینک هستید، خواندن این متن می تواند به شما کمک نماید.
لینک سازی چیست؟
بگذارید با یک مثال ساده لینک بیلدینگ یا لینک سازی را برای شما توضیح دهیم. تصور کنید سایت شما مربوط به یک سالن بهداشتی است و شما می خواهید از یک سایت پر بازدید در زمینه درمانی و زندگی بک لینک دریافت کنید.
برای این کار یک محتوا مثلا در زمینه بهداشت عمومی آماده کرده تا سایت مورد نظر آنرا منتشر کند. یکی از کلمات کلیدی محتوا مثلا بهداشت عمومی را انتخاب نموده تا به وسیله آن لینک سازی انجام دهید. در واقع کاربران با کلیک روی کلمه بهداشت عمومی مستقیما وارد سایت شما خواهند شد. با این کار شما از سایت مورد نظر بک لینک دریافت کرده اید.
لینک بیلدینگ در یک صفحه به دو شکل انجام می شود. نوع اول همانطور که در بالا نیز توضیح داده شد، یک کلمه یا متن به صفحه شما لینک داده می شود.
نوع دوم محتوا بدون هیچ لینکی تا اختتام نگارش شده و در آخر باتوجه به موضوع از لینکی با عنوان های برای ثبت نام، خرید، دریافت و... اینجا کلیک کنید، نمایش داده خواهد شد. کاربران با کلیک روی این لینک نیز وارد صفحه شما خواهند شد.
لینک سازی داخلی و خارجی
بک لینکی که در بالا برای شما توضیح داده شد، لینک خارجی است؛ یعنی کاربران از سایتی دیگر وارد سایت شما خواهند شد. در لینک داخلی شما می توانید صفحات مختلف سایت خودرا به هم لینک دهید.
برای مثال اگر در صفحه اول سایت شما یک متن راجع به بهداشت محیط و در صفحه دهم شما متنی راجع به انواع بیماریهای واگیر وجود دارد، می توانید این دو متن را به هم لینک داده تا کاربران با کلیک بر کلمه یا متن مورد نظر از یک صفحه به صفحه دیگر سایت شما منتقل شوند.


لینک سازی نوفالو Nofollow و دوفالو Dofollow
هنگامی که بخواهید از بک لینک یا لینک سازی برای سایت خود استفاده کنید، باید یکی از گزینه های نوفالو و یا دوفالو را برای آن انتخاب کنید.
پیش از آن که تفاوت میان این دو بک لینک را به شما توضیح دهیم، بهتر است این نکته را خاطر نشان نماییم که یکی از شاخصهای مهم جهت سنجش سئوی سایت توسط گوگل تعداد و البته کیفیت بک لینک است.
در واقع اگر شما مبادرت به دریافت تعداد زیادی لینک از سایت های نامعتبر کنید، گوگل سایت شما را اسپم خواهدنمود. لینک بیلدینگ­های دوفالو لینک هایی هستند که شما از گوگل می خواهید آنها را در سنجش سئو بررسی کند. لینک هایی که از سایت های پربازدید و معتبر دریافت کرده اید.
اما گاهی شما برای یک مدت محدود از یک بنر تبلیغاتی در سایت دیگر بهره برده اید و یا نسبت به صحت مطلب مورد نظرتان اطمینان کافی ندارید، در این شرایط با انتخاب لینک سازی نوفالو به گوگل خواهید اظهار داشت که این لینک تاثیری بر سنجش سئوی سایت نگذارد؛ برای اینکه دوفالو کردن این لینک ها می تواند آنرا بعنوان یک بک لینک جعلی معرفی کرده و بر سئوی سایت تاثیر منفی بگذارد.


چه سایتی را برای لینک بیلدینگ انتخاب کنیم؟
همانطور که بالا نیز اشاره شد برای آن که لینک سازی بتواند تاثیر مثبتی بر سئوی سایت داشته باشد، باید از سایت های معتبر گرفته شود؛ اما چه فاکتورهایی این اعتبار را تعیین می کند؟ مهم ترین این فاکتورها شامل موارد زیر می باشد.
اعتبار دامنه و صفحه سایت
اعتبار دامنه هر سایت باتوجه به فاکتورهایی مانند سن دامنه، محلی یا بین المللی بودن آن، میزان فعالیت در صفحات اجتماعی و غیره سنجیده می شود. هرچه اعتبار دامنه بالاتر باشد، انتخاب آن سایت برای دریافت بک لینک بهتر است.
شما از یک محتوای خاص در یک صفحه از سایت لینک می گیرید، هرچه اعتبار آن صفحه بیشتر باشد، لینک سازی معتبرتر خواهد بود. اعتبار هر صفحه باتوجه به فاکتورهایی مانند تعداد بک لینک های داخلی و خارجی سنجیده می شود.
ارتباط موضوعی
حتما سایتی را برای دریافت لینک بیلدینگ انتخاب کنید که با موضوع محتوا و سایت شما تناسب و هماهنگی داشته باشد. در غیر این صورت گوگل آنرا چندان جدی نخواهد گرفت!


تعداد بک لینک ها
اگر سایت مورد نظر شما به تعداد زیادی به سایت های دیگر نیز بک لینک داده باشد، از نظر گوگل چندان معتبر نخواهد بود؛ برای اینکه گوگل تصور خواهدنمود که این سایت یک سایت تبلیغاتی بوده و در ازای دریافت هزینه مبادرت به لینک سازی می کند. حتما سایتی را برای دریافت بک لینک انتخاب کنید که تعداد محدود و استانداردی بک لینک داشته باشد.
محل قرارگیری بک لینک
سایت مورد نظر ممکنست تنها یک دفعه آن هم در ابتدا یا انتهای مقاله به سایت شما لینک دهد، در صورتیکه در سایت های دیگر شما می توانید چندین بار با بهره گیری از کلمه کلیدی در بین متن مبادرت به لینک سازی کنید. نوع دوم لینک بیلدینگ از نظر گوگل بسیار با ارزش تر است، پس حتما چنین سایت هایی را برای دریافت لینک انتخاب کنید.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1399/05/25
21:38:33
5.0 / 5
2104
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است